Trudno wyróżnić się na rynku nasyconym na sprzedaż czy wynajmu. Zatem, aby skutecznie na nim zaistnieć, zdobywając zainteresowanie klientów, należy starannie przygotować daną. Musi on być atrakcyjny dla potencjalnych mieszkańców, a także wywoływać pozytywne pierwsze wrażenie – zarówno na zdjęciach, jak i podczas osobistej wizyty. Właśnie w tym pomaga Home Staging realizowany przez APARTLOOK – Magia Wnętrz w Kołobrzegu. Warto dowiedzieć się, na czym polega i dlaczego jest taki popularny. Zobaczmy, co zyskamy, stawiając na usługi świadczone przez profesjonalistów.

Home Staging – przygotowanie nieruchomości do sprzedaży i wynajmu

Ten zaczerpnięty z języka angielskiego termin oznacza zoptymalizowanie wystroju wnętrza w taki sposób, aby było atrakcyjne dla oglądających je klientów. Pamiętajmy, że pierwsze wrażenie robi się tylko raz – efektowny wystrój może przekonać potencjalnego nabywcę do zakupu danej nieruchomości.

Home Staging obejmuje kompleksowe odświeżenie ścian i podłóg, a także naprawę ewentualnych usterek. W zależności od stanu nieruchomości niezbędny może być gruntowny remont lub jedynie drobna renowacja. Pod względem technicznym lokal musi być bez zarzutu. Za zadbany dom klient chętniej zapłaci więcej, ponieważ ma pewność, że uniknie kosztownych remontów na własną rękę. Home Staging pozwala zatem uniknąć konieczności obniżania ceny domu czy mieszkania.

Wnętrza, które zapraszają

Priorytet do skutecznej sprzedaży i wynajmu stanowi czystość. Schludna przestrzeń wygląda ładnie, nie odstraszając perspektywą gruntownego sprzątania po wprowadzeniu. Brudne wnętrza, w których zauważalny jest nadmiar kurzu to prosty sposób na zniechęcenie potencjalnych mieszkańców. Bardzo możliwe, że zrezygnują oni z dalszego oglądania, dlatego – aby ich zatrzymać i przekonać do bliższego poznania nieruchomości – trzeba zadbać o porządek.

Profesjonalny Home Staging obejmuje także wprowadzenie do wnętrza przyjemnego zapachu. Często są to naturalne i dobrze kojarzące się aromaty, takie jak kawa czy cytrusy. Takie działanie pozytywnie wpływa na potencjalnego klienta, wprowadza go w dobry nastrój i zwiększa szansę na udaną sprzedaż nieruchomości.

Serca nabywców zdobywają pomieszczania jasne i przestronne. Oczywiście w ramach dostępnego metrażu. Podstawowym krokiem jest zatem dokładne wyczyszczenie okna, tak by nie pojawiały się na nim żadne smugi czy zacieki. Dobrze, aby wpuszczały one do środka maksymalnie dużo promieni słonecznych. Ciężkie i ciemne zasłony lepiej zastąpić zwiewnymi i lekkimi firanami lub wybrać rolety. Na parapecie, ale nie tylko, świetnie wyglądają kwiaty. Zieleń sprzyja pozytywnemu wrażeniu i kreuje poczucie przytulności, będącego dla wielu osób niezbędnym elementem domu.

Neutralna kolorystyka i styl, który nie odstrasza

Home Staging ma na celu kompleksowe przygotowanie nieruchomości, aby stanowiła ona atrakcyjny cel dla. Nieważne, czy dom przeznaczony jest na wynajem, czy do sprzedaży – powinien wzbudzać chęć zamieszkania i dawać szansę na poczucie się w nim, jak u siebie. Białe ściany i stonowane kolory wyposażenia, niż ciemne czy krzykliwe barwy. Te ostatnie nie każdemu przypadną do gustu i mogą wręcz odstraszać swoją nachalnością.

Należy również unikać przesytu w wyposażaniu wnętrz. Dobrym krokiem jest rezygnacja ze starych kanap czy masywnych szaf, na rzecz lekkich i nowoczesnych mebli. Wiele osób woli samodzielnie zaaranżować mieszkanie, dlatego warto pozostawić pole do popisu dla potencjalnych nabywców.

Także w dekoracjach warto zachować umiar. Stosowane dodatki powinny być uniwersalne – to klucz do sukcesu. Każdemu podoba się bowiem co innego, a żeby trafić w gust kolejnych oglądających, najlepiej stawiać na stonowaną estetykę. Podstawową zasadą Home Stagingu jest neutralność, dlatego niezbędny krok w przygotowaniu nieruchomości stanowi jej odpersonalizowanie, czyli usunięcie wszelkich prywatnych przedmiotów.

Kuchnia i łazienka jako newralgiczne pomieszczenia

Te wnętrza użytkowe są wnikliwie sprawdzane przez potencjalnych najemców oraz kupców. W łazience należy usunąć wszelkie osobiste akcesoria, pozostawiając jedynie konieczne minimum – mydło w płynie na umywalce oraz świeży ręcznik. W kuchni warto uwydatnić praktyczne zaaranżowanie przestrzeni, schować zbędne naczynia i zadbać o neutralny zapach.

Pamiętajmy, że praktyczność to także odpowiednie wyposażenie. W pomieszczeniach użytkowych ma ono duże znaczenie. Liczą się pojemne szafki, w których także trzeba posprzątać – wiele osób będzie chciało do nich zajrzeć, dlatego muszą być czyste. Znaczenie mają także sprawne sprzęty AGD, decydujące o możliwości wprowadzenia bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Home Staging – czy warto?

Odpowiedź jest jedna – oczywiście, że tak. Inwestycja w odpowiednie wystylizowanie nieruchomości szybko się zwróci, ponieważ o wiele łatwiej będzie ją sprzedać lub wynająć. Profesjonalna usługa realizowana przez APARTLOOK – Magia Wnętrz w Kołobrzegu uwzględnia wszystkie szczegóły, które trzeba wziąć pod uwagę, przygotowując lokal do prezentacji. Wystarczy powierzyć to zadanie kompetentnej obsłudze, która zweryfikuje stan domu i wyszczególni niezbędne do wprowadzenia zmiany. Duże znaczenie ma także doświadczenie i znajomość aktualnych trendów aranżacyjnych. Specjalista doskonale wie, co jest modne i jaki styl najlepiej trafia w gust potencjalnych klientów.

Warto pamiętać, że większość ludzi to wzrokowcy – właśnie w tym tkwi sukces Home Stagingu. Jego celem jest uwypuklenie zalet danej nieruchomości i zminimalizowanie jej wad. Pierwsze wrażenie bazuje na estetyce, ważniejszej nie tylko w bezpośrednim kontakcie, ale również podczas przeglądania zdjęć na portalu z nieruchomościami. W gąszczu różnych ofert wyróżniają się jasne i przejrzyste fotografie – to właśnie na nie osoba poszukująca domu zwraca uwagę.

Skuteczność Home Stagingu jest imponująca. Okazuje się bowiem, że inwestycja w profesjonalne przygotowanie mieszkania do prezentacji, skraca czas oczekiwania na klienta zainteresowanego kupnem o ponad 40%. Wzrasta także cena nieruchomości. Za odpowiednio zaaranżowany lokal można otrzymać nawet 12% wyższą kwotę. Wobec takich danych nie dziwi zatem rosnąca popularność tej usługi.